اوزارک – Ozark

Rate this post

  • من اصلا نمی دونستم این سریال کی اومده ، هیچ خبری از ساخته شدنش نداشتم تا اینکه استفن کینگ نویسنده در یک توییت کوتاه نوشت که حسابی درگیر این سریال با طنز تلخش شده. منم که کنجکاو ، سریع سریال رو گرفتم و دیدم و تبدیل شد به یکی از بهترین کارهایی تلویزیونی که تا به حال دیدم
  • نقش اصلی سریال و یکی از مهم ترین افراد پشت صحنه ( ۲ اپیزود اول و ۲ اپیزود آخر رو کارگردانی کرده ) جیسون بیتمن هست. من بیتمن رو بیشتر با نقش های کمدی می شناختم. ولی با فیلم دیسکانکت بود و بعدش هم هدیه، که فهمیدم عجب بازیگر درون گرای خوبی هست. و در این سریال ترکیب خیلی درستی از طنز خیلی تلخ و جدی رو داریم و بیتمن هم در این کار عالی ظاهر شده. هر چند تیم بازیگری این سریال حرف نداره. از بازیگر های کوچک تا بزرگ.
  • فکر می کردم سریال دست کم گرفته شده ای باشه و نگران بودم که برای فصل دوم تمدید نشه ، که نه تنها شد. بلکه آماری از میزان بیننده های پلت فرم های تلویزیونی اومد بیرون و این سریال از لحاظ میزان بیننده رتبه اول بود. فکر کنم ۱۶ میلیون نفر.
  • نکات فنی خیلی از سریال ها به حد اعلا رسیده. واقعا نیازی نیست که هر سری در هر متنی درباره هر  سریالی بگیم که مثل فیلم سینمایی می مونه و این حرف های تکراری.
  • اوزاک نام یک منطقه ای در آمریکا هست که چهار تا ایالت رو به هم وصل می کنه. فصل سوم سریال ترو دیتکتیو هم انگار لوکیشن اصلیش اوزارک هست. نمی دونم چرا ماجراهای جنایی به این سمت کشیده شده. باید از خود ساکنین پرسید.
  • سریال قابل حدس نیست. البته از نوع هیجانی نمی گم. یعنی نه اینکه هر قسمت طوری تموم بشه که بگید وای من باید ببینم یک دقیقه بعد چه اتفاقی می افته. غیر قابل حدس بودن کار در کل اثر جریان داره. مثل یک موج نامرئی. غافلگیری رو هر لحظه حس می کنید اما به معنای کلیشه ای ، دنبال غافل گیری نیستید. حرکات و ری اکشن شخصیت ها هم غیر قابل پیش بینی هست. همه این سورپرایز ها در بطن داستان و فصل به طرز خیلی ماهرانه ای کاشته شده.
  • دیمون لیندف ( خالق سریال های لاست و لفت اورز ) در یک مصاحبه ازش خوندم که گفته بود مطمئن نبود که لفت اورز قرار هست برای فصل دوم یا سوم تمدید بشه، برای همین هر فصل رو جوری ساخت که اگر هم تمدید نشد، قسمت آخر حس واقعی یک پایان رو داشته باشه و مثال زده بود که هر فصل رو مثل یک رمان می دید. خوشبختانه سریال اوزارک هم چنین حس و حالی داره ، یعنی اگر کار تمدید هم نمی شد ، فصل اول یک شروع ، وسط و پایان راضی کننده داره.
  • اول هر اپیزود یک لوگو ظاهر میشه که اتفاقاتی که قراره در همون قسمت رخ بده رو یک جورایی براتون لو میده ، اما به قدری معمایی و خاص هست که اصلا نمی فهمید قضیه چی به چیه. این یکی از نکته های عجیب این سریال هست و کمی از کارهای دیگه متفاوتش کرده.
  • دنبال کردن ماجرای این خانواده بد شانس و همزمان خوش شانس ارزش دنبال کردن رو داره.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *