Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales / دزدان دریایی کارائیب : مردگان قصه نمی گویند

Rate this post

چنان این فیلم رو کوبیدن. بدترین امتیاز ممکن رو از منتقد های عزیز گرفت! همین منتقد هایی که میان به بیشتر فیلم های سوپرقهرمانی بعضا لوس نمره های بالا میدن. و بماند که تاثیر زندگی خصوصی جانی دپ هم بوده. واقعا جوو گیری رسانه های خاله زنکی خارجی رو درک نمی کنم. تو ایران فقط یک سایت داریم که به طور رسمی مسائل خاله زنکی رو بروز میده. یعنی به اون معنای حقیقی پاپاراتزی نداریم. و این فعلا که خوبه. نمی دونم سال های بعد چی میشه.  منتقد های رسمی و پول بگیر اونور هم  رفتن زیر سایه  نمره های سایت هایی مثل راتن تومیتوز که اتفاقا اسکورسیزی کلی شاکی شده بود از این قضیه. یعنی دیگه مهم نیست فلان منتقد چی گفته و چی نوشته. مهم اینه که جمع نمره چیه. حالا چه مردمی، مثل آی ام دی بی، چه رسمی. در نهایت هر دو اینها بدرد نخور هستن و آدم باید خودش فیلم ها رو ببینه.

سرتون رو درد نیارم. فیلم پنجم دزدان دریایی کاراییب یه کار خیلی خوب و سرگرم کننده و باحال هستش. تیکه های خنده دار، اکشن خلاقانه. واقعا یک سری اتفاق هایی که تو این فیلم می افتاد رو اولین بار بود میدیدم ، حالا درسته که فانتزی و غیر واقعی بود اما از حس و حال هیجان جلوگیری نکرده بود ، برعکس مثلا فیلم جدید اسپایدرمن یا همین واندروومن که کیلو کیلو جلوه های ویژه نتونسته بود حس درست رو به بیننده منتقل کنه. ( ببینید من الان بلدم اسم دو تا فیلم شاهکار نام ببرم، ولی بحث اینجا بلاک باستر و دنباله های فیلم های پرفروش هست و دلیلی نداره با آثار شاخص تاریخ سینما مقایسه بشه)

درسته که شخصیت دختر و پسر فیلم یه جورهایی اضافی بودن. قرار هم نیست یک فیلم که  فلسفه وجودیش از پارک والت دیزنی الهام گرفته شده ، فیلم خیلی عمیقی باشه، اما با همه این حرفها قشنگ معلومه که سعی شده به تماشاگر خوش بگذره و این اتفاق که حداقل برای من افتاد.

البته علاقه من به سری دزدان دریایی کاراییپ خیلی بالاست. طوری که دوباره هوس دیدن فیلم ها رو از اول کردم. ولی در نهایت این همه بد گفتن از این فیلم واقعا نامردی بود و فیلم های خیلی بدتری وجود داره که به خاطر مسائل و جوو روز، الکی نمره های بالا می گیرن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *